0
0

Безглютенові суміші

Безглютенові суміші для приготування різноманітних смачних та здорових страв для всієї родини: вареників, млинців, хлібу.  В чому ж користь таких сумішей та що таке глютен ?

Що таке глютен?

Глютен - це один із видів білка, головна властивість якого - клейкість. Саме тому глютен часто називають клейковиною. Завдяки здатності склеювати речовини продукти з високим вмістом глютену легко утворюють однорідну масу: насамперед це борошно. У великій кількості глютен міститься в таких злаках, як пшениця, ячмінь, жито. Тісто, отримане з муки цих порід, легко змішується з водою, виходить пластичним і податливим. У цьому вся пряма заслуга глютена – більшої половини від маси всього зерна.

Чому від глютену треба відмовлятися?

Враховуючи, що безглютенова дієта спочатку мала лише медичне значення, можна припустити, що відмовою від глютену лікуються певні недуги. Один з них – целіакія – непереносимість глютена. У людей, які страждають на цю недугу, глікоген викликає запалення стінок кишечника, що завдає прямої шкоди через ускладнення травлення.

За даними всесвітньої організації охорони здоров'я на ціліакію хворі близько 1-1,5% людей на планеті. Ця цифра порівняно невелика, і для них безглютенова дієта – вимушений захід, та необхідність, без якої вони не можуть нормально жити.

Але целіакія – не єдина нагода відмовитися від глютену. Цей білок навіть у здорових людей агресивно впливає на ворсинки кишківника, що призводить до поганої засвоюваності їжі.

Молодим людям про це турбуватися не доводиться, оскільки їхній організм здатний справлятися зі складнощами сам. Тим же, чий вік перевищує 40 років, лікарі рекомендують скорочувати кількість глютену в їжі або зовсім переходити на безглютенову дієту.

У деяких людей з'являється алергія не лише на овес, а й на пшеницю, ячмінь та жито. Однак більшість з нас можуть вживати ці продукти без жодних наслідків для організму.

 Зараз стали дуже популярними безглютенові дієти, але не варто уникати зернових культур, що містять клейковину, якщо у вас немає алергії на неї. Адже багато необроблених злаків містять корисні для здоров'я вітаміни та мінерали.

Що можна їсти?

Вивчивши список заборонених продуктів безглютенової дієти, можна подумати, що на цій дієті доведеться голодувати. Справді, глютен міститься в багатьох стравах, які ми звикли вважати корисними, проте на них світло клином не зійшлося. Є продукти, якими можна заповнити місце, що звільнилося в раціоні.

Використовуючи дієту без глютена можна використовувати такі гарніри, як рис, гречка, картопля. Також можна спробувати деякі екзотичні крупи, що не містять глютен - амарант, кіноа. Відповідно, вироби з рисової, гречаної муки теж дозволені.

Людині, яка з тих чи інших причин обрала для себе безглютенову дієту, можна їсти всі види м'яса та риби, використовуючи будь-які способи їх обробки. Те саме стосується яєць, рослинної та вершкового масла. Як і багато інших, безглютенова дієта для схуднення передбачає достатню кількість овочів та фруктів у раціоні, які допоможуть не допустити нестачі вітамінів.

Продукти без глютену:

боби, горох, кукурудза, гречка, кіноа, сорго, соя, сочевиця, картопля, м'ясо, риба, горіхи, яйця, овочі та фрукти, кисломолочні продукти та сири.

РозгорнутиЗгорнути
Хіт продажу
1
Білки: 2.5 Вуглеводи: 80.0 Жири: 0.9 кКал: 347 Країна походження: Україна
137.00 грн.
Щось новеньке
0
Білки: 5,2 Вуглеводи: 72 Жири: 1,54 кКал: 330 Країна походження: Україна
137.00 грн.
0
Білки: 8.8 Вуглеводи: 73.0 Жири: 2.32 кКал: 348 Країна походження: Україна
137.00 грн.