0
0

Рожева гімалайська сіль

Рожева кам'яна сіль, більш відома під назвою гімалайської, як і інші нерафіновані солі, складається з 98% NaCl (натрію хлориду), а також має інші мінерали. До них відносяться сульфати та хлорид калію. Своїм червоним відтінком гімалайська сіль зобов'язана іонам заліза, що містяться в цій солі.

Рожеву сіль у чистому вигляді добувають у віддалених горах Пакистану (частина Гімалайського хребта), у пересіченій та важкодоступній місцевості, яка залишалася незайманою протягом мільйонів років. У тих далеких землях понад 250 млн. років тому були океани, які покривали землю. Коли вони висохли, залишки первісних морів перетворилися на соляні родовища, які повільно консолідувалися та висихали, але залишалися незмінними.

Рожева кристалічна сіль надзвичайно популярна не лише через зовнішній вигляд. Одні використовують її для шкіри, інші вживають у їжу, тим самим отримуючи внутрішній оздоровчий ефект. Незважаючи на те, що гімалайська сіль корисна, при надмірному споживанні вона може завдати шкоди. Перед використанням продукту необхідно ознайомитись з рекомендаціями щодо застосування.

Особливості та склад натуральної рожевої солі.

За смаком гімалайська сіль відрізняється, якщо порівнювати з кухонною сіллю - він інтенсивний, але приємний і м'який, тому готова їжа виходить ароматнішою. Використовуючи гімалайську сіль, можна оживити багато страв.

Гімалайська сіль за хімічним складом схожа на звичайну, столову сіль, але додатково містить кілька мінеральних домішок:

- 95-98% хлорид натрію;

- 2-4% калій, кальцій, магній, сірка;

- 0,01% фторид;

- 0,01% йоду.

Гімалайська сіль має вигляд кристалів, які мають бути подрібнені перед використанням у терапевтичних, кулінарних чи косметичних цілях. Щоб бути впевненим у справжності гімалайської солі, її слід купувати на перевірених інтернет майданчиках. Рожевий колір не є гарантією натуральності. Щоб відрізнити фальсифікат від справжнього продукту, слід спробувати на смак. Гімалайська сіль буде менш солоною, ніж звичайна. Також можна розчинити кристали у воді. Ознака натуральності – безбарвний розчин. Якщо вода набуває рожевого або червоного відтінку - значить, продукт містить барвник.

Користь гімалайської солі

Рожева сіль - найприродніший і вільний від забруднюючих речовин продукт. Її також називають "білим золотом". Гімалайську сіль можна використовувати як звичайну сіль на кухні. У цьому випадку потрібно віддавати перевагу дрібнозернистому продукту або подрібнити великі кристали. Рожева сіль стала здоровою та чистою альтернативою натуральному харчуванню.

Корисні властивості гімалайської солі в кулінарії:

- зміцнює імунітет;

- допомагає впоратися з гіпертонією та діабетом;

- регулює рівень цукру на крові;

- знижує ризик інфаркту та піклується про серце;

-зменшує м'язову напругу, допомагаючи запобігти судомам;

- нормалізує сон;

- збільшує статевий потяг;

- виводить мокротиння з легень, щоб полегшити дихальні шляхи;

- діє як природний антигістамін;

- забезпечує детоксикацію організму (виводить шкідливі речовини);

- зміцнює кістковий апарат;

- зменшує ймовірність розвитку астми;

- усуває закладеність носа.

Гімалайська сіль на кухні – ще один союзник для здорового способу життя. Її використовують у дієтології для схуднення. Користь рожевої харчової солі полягає у покращенні метаболічних процесів, налагодженні роботи системи травлення.  Схудненню сприяє очисна функція гімалайської солі. Для боротьби із зайвою вагою рекомендується готувати сольовий розчин у розрахунку 3 г солі на 200 мл води. Приймати 2 рази на день.

Корисні властивості солі також засвоюються організмом при прийнятті ванн, ванн для ніг, скрабів та ін. Поживні речовини проникають через шкірний покрив, насичуючи шкіру і надаючи таку дію на організм:

- усувають запальні процеси, покращуючи загоєння ран;

- профілактують респіраторні захворювання;

- мають виражений антивіковий ефект;

- підвищують пружність шкірного покриву;

- знімають м'язову втому та відновлюють сили;

- допомагають гідратації – запобігають зневодненню;

- вирівнюють тон шкіри та борються з висипаннями.

Водні процедури сприяють покращенню уваги та пам'яті. За рахунок покращення процесів кровообігу прискорюється доставка необхідних компонентів, які живлять головний мозок. Приймати ванни з гімалайською сіллю рекомендується перед сном, що допомагає вирішити проблему безсоння.  Рожева кристалічна сіль з Пакистану корисна при екземі, псоріазі та акне. Сольові ванни підходять для будь-якого типу епідермісу, навіть сухого. Курс сольових ванн – 10-15 процедур, які рекомендується проводити за день. Вже протягом першого тижня стан шкіри покращується, вона стає гладкою та м'якою. Еластичність шкірного покриву підвищується і зморшки розгладжуються, що сприяє омолодженню.

Використовувати гімалайську сіль можна як скраб, масажуючи шкіру круговими рухами. Процедура сприяє видаленню ороговілих частинок, нормалізує процеси кровообігу та способів.

РозгорнутиЗгорнути
0
Білки: 0.1 Вуглеводи: 0.7 Жири: 0.1 кКал: 5 Країна походження: Пакистан
49.99 грн.
0
Білки: 0.1 Вуглеводи: 0.7 Жири: 0.1 кКал: 5 Країна походження: Пакситан
49.99 грн.